Czytam, liczę, piszę - logo

Informacje dla dziennikarzy

Logo serwisu Czytam Liczę Piszę.pl

Czytamliczepisze.pl to internetowa platforma przeznaczona dla dzieci w wieku 6-9 lat z trudnościami w nauce czytania, pisania i liczenia. Oferuje ona bogaty zestaw ćwiczeń terapeutycznych mających na celu przynieść poprawę w funkcjonowaniu uwagi, pamięci oraz zdolności rozwiązywania problemów intelektualnych. Ćwiczenia są dobierane w sposób indywidualny dzięki Kwestionariuszowi Wstępnej Diagnozy Ryzyka Dysleksji oraz Dyskalkulii.

Odpowiadając na pytania związane z podstawowymi umiejętnościami dziecka zawartymi w Kwestionariuszu, rodzic otrzymuje wstępną informację czy problemy ich dziecka w nauce mogą wskazywać na ryzyko dysleksji oraz dyskalkulii. Na tej podstawie dziecko otrzymuje zestaw ćwiczeń terapeutycznych. Ćwiczenia zostały dostosowane do wieku dzieci. W początkowej fazie działania platformy nastąpi weryfikacja poprawności przygotowania treści do ćwiczeń. W tym czasie dostęp do wszystkich treści platformy czytamliczepisze.pl będzie bezpłatny.

Ponieważ dzieci z dysleksją są miej podatne na naukę przy użyciu tradycyjnych metod, twórcy projektu podkreślają, że treningi zostały tak przygotowane, aby skupiać się na ćwiczeniu funkcji leżących u podstaw czytania i pisania. Ćwiczenia są bogate w multimedialne w treści – teksty, rysunki, obrazki oraz dźwięki. Wszystko oprawione w estetyczną i przyjazną dziecku grafikę, po to, aby praca z dzieckiem nie polegała na przepisywaniu w nieskończoność tekstów z podręcznika czy książki. Jeśli dzieci ze specyficznymi problemami w nauce czytania i pisania nie są podatne na standardowe metody nauki, trzeba stosować wobec nich alternatywne środki przekazu. Taki cel przyświęcał twórcom platformy edukacyjnej czytamliczepisze.pl

Oferta edukacyjna portalu skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i instytucji związanych z terapią dysleksji oraz dyskalkulii – szkół, poradni pedagogiczno-psychologicznych oraz prywatnych terapeutów. W celu nawiązania współpracy, należy skontaktować się z działem obsługi klienta pod adresem: kontakt[małpa]itk.edu.pl.

Materiały do pobrania

Dlaczego warto ćwiczyć z nami?

why-us-6

Bezpieczeństwo danych dziecka

why-us-3

Dziecko pod okiem eksperta

why-us-5

Brak instalacji

why-us-2

Wstępna diagnoza problemów

why-us-4

Indywidualny zestaw ćwiczeń

example-image

Ćwiczysz w domu kiedy chcesz

Rozpocznij trening

Partnerzy